Polskie bibliografie i informatory w Internecie |
Polskie informatory w Internecie |
Zaktualizowano 25 stycznia 2010 |
O g ó l n e
- Archiwa polskie
- Bazy Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych:
- Spis zespołów archiwalnych SEZAM
- Inwentarze zespołów archiwalnych
- Księgi metrykalne i stanu cywilnego PRADZIAD
- Katalog Polskich Norm
- Organizacje pozarządowe
- Portal informacyjny Głównego Urzędu Statystycznego (GUS: roczniki statystyczne, statystyka regionalna, tematyczna, resortowa)
B i b l i o t e k o z n a w s t w o
- EBIB (Elektroniczna BIBlioteka)
- Informator o bibliotekach w Polsce - baza Biblioteki Narodowej
- ISBN - Katalog polskich wydawców - baza Biblioteki Narodowej
- ISMN - Polscy wydawcy druków muzycznych - baza Biblioteki Narodowej
N a u k a
- INFOBAZA - Krajowy informator o bazach
danych i oprogramowaniu dla nauki (baza Centrum Informatycznego Trójmiejskiej
Akademickiej Sieci Komputerowej)
- SYMPOnet - centralny katalog materiałów z polskich i zagranicznych konferencji, które odbyły się po 1980 r., przechowywanych w 60 polskich bibliotekach technicznych (baza Politechniki Warszawskiej)
- Bazy Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) na Portalu Nauka Polska:
- Prace badawcze (Badania naukowe SYNABA) - od 1999 r. i część wcześniejszych. (Opisy rozpraw doktorskich i habilitacyjnych, prac naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych, oraz ekspertyz naukowych wykonanych w polskich jednostkach naukowych i badawczo-rozwojowych)
- Instytucje Naukowe
(naukowe i badawczo-rozwojowe, tj. szkoły wyższe państwowe i prywatne, placówki PAN i instytuty resortowe; instytucje i organizacje wspomagające naukę (archiwa, biblioteki i muzea naukowe); organy administracji centralnej, instytucje i organizacje pozarządowych odpowiadające za kształt i realizację polityki naukowej państwa; towarzystwa, stowarzyszenia naukowe oraz fundacje działające na rzecz nauki)
- Konferencje, targi i wystawy - od 2001 r. do zgłoszonych do 31 X 2006. (Informacje o krajowych i międzynarodowych imprezach organizowanych przez krajowe jednostki naukowe i badawczo - rozwojowe)
- Ludzie Nauki (Polacy posiadający co najmniej stopień doktora, polscy uczeni za granicą i obcokrajowcy pracujący w polskich placówkach naukowych i badawczo-rozwojowych oraz będący członkami PAN i PAU, a także promotorami i recenzentami polskich prac badawczych)
- POLSIGLE - Krajowy system informacji o szarej literaturze (opisy dokumentów trudno dostępnych i niekonwencjonalnych, przydatnych dla nauki, gromadzone od 2001 r.)
- Projekty badawcze - finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (własne i promotorskie, rozwojowe, zamawiane, celowe)
- Uczeni Polscy Za Granicą
|
|