Biblioteka Jagiellońska zaprasza na wystawę "Skarby Biblioteki Jagiellońskiej" od 11 maja do 10 czerwca 2005. Uroczyste otwarcie z udziałem Władz Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dyrekcji Biblioteki Jagiellońskiej 11 maja o godzinie 12.00 poprzedzi obchody Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kurator wystawy: Piotr Hordyński
Miejsce: sala wystawowa w nowym gmachu Biblioteki Jagiellońskiej, ul. Oleandry 3
Godziny otwarcia:  poniedziałek-piątek: 900-1700, sobota : 900-1400

Od poniedziałku do piątku zapraszamy do zwiedzania wystawy z bibliotekarzami pracującymi w oddziałach zbiorów specjalnych, którzy od godziny 10.00 do 14.00 będą przybliżać eksponowane zbiory zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • poniedziałki - zbiory rękopiśmienne
  • wtorek - stare druki
  • środa - grafika
  • czwartek - zbiory muzyczne
  • piątek - kartografia.
Grupy zorganizowane (maksymalnie 20-osobowe) prosimy o zgłoszenie swojego przybycia w Oddziale Organizacji Prac Bibliotecznych i Dydaktycznych (tel. 663 35 58 oraz e-mail: szklanny@uj.edu.pl), ponieważ ze względu na bezpieczeństwo w sali wystawowej nie może przebywać więcej niż 30 osób.
Prosimy o planowanie swego przybycia na każdą pełną godzinę otwarcia wystawy. Postaramy się, aby osoby indywidualne mogły zwiedzać wystawę w rytmie ciągłym.

Wystawa towarzyszyć będzie także 7. Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego 4 i 5 czerwca.
Będzie to jedyne w swoim rodzaju spotkanie z historią wpisaną, wymalowaną, wydrukowaną i wykaligrafowaną na stronach rękopiśmiennych i drukowanych dzieł.
W zwiedzaniu wystawy pomocny będzie przewodnik "oprowadź się sam".

Zapraszamy do interaktywnego zwiedzania wystawy w sobotę 4 czerwca od 10.00 do 14.00 - przewodnikami spotkań "oko w oko ze skarbami BJ" będą bibliotekarze z oddziałów zbiorów specjalnych, a konserwatorzy książki przybliżą pracę Sekcji Konserwacji Biblioteki Jagiellońskiej.

W niedzielę 5 czerwca Biblioteka Jagiellońska będzie otwarta od 11.00 do 15.00 tylko dla odwiedzających wystawę.

Na wystawie zaprezentujemy ponad 100 z najcenniejszych zabytków rękopiśmiennictwa i drukarstwa, grafiki, kartografii, zbiorów muzycznych i dokumentów historycznych, które od wieków są przechowywane przez najstarszą bibliotekę uniwersytecką w Polsce:



Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej serdecznie dziękuje sponsorom i patronom medialnym.
Podziękowania należą się również harcerzom ze szczepu "Dąbie" za pomoc w informowaniu o wystawie.
 
Patroni medialni: